Ozon Tedavisi

Ozon tedavisi,  yardımcı tedavi olarak oldukça yaygın kullanılan bir tedavi yöntemidir. Yan etkisinin yok denecek kadar az olması bu tedaviyi her geçen gün daha da tercih edilir hale getirmektedir.  Hepatit, şeker, cilt hastalıkları başta olmak üzere birçok sağlık sorununa çare sunan ozon tedavisi birkaç farklı teknikle uygulanmaktadır.

Ozon Tedavisi Nedir?

Ozon;  atmosferde bulunan, oksijenin kararsız bir formudur.  Rengi ve kokusu olmayan ozon oksitlenme etkisi oldukça yüksek bir gazdır. Bu özelliği sayesinde toksit ve mikroorganizmaları yok eder.

Aynı zamanda doğal dezenfektan olan bu gaz, sterilizasyon ve filtreleme işlemlerinde yaygın olarak tercih edilir.

Ozon terapisi olarak da bilinen ozon tedavisi ise, ozon ve oksijen karışımının kişinin kendi kanıyla dolaşım sistemine verilmesi işlemidir. Mikroorganizmaları yok eden bu gaz birçok sağlık sorununa çözüm sunar.

Ozon Tedavisi Nelere Faydası Var?

Ozon (O3), atmosferde stratosfer tabakasında bulunan, 3 atomlu bir moleküldür. Oksijene göre daha yüksek enerji taşır. Oda sıcaklığında ise gaz halinde bulunur.

Sağlık için, tıp alanında kullanılan ozon bu iş için özel tasarlanmış jeneratörlerde saf oksijen kullanılarak yapılır.

Çok güçlü okside edici özelliği bulunan bu gaz fenoller, kimyasal atıklar, pestisidler, deterjanlar gibi toksinleri nötralize eder.

Mikroorganizmaları öldürür.

Yaşın ilerlemesiyle birlikte  hasara uğrayan cilt ozon tedavisi sayesinde onarılır.

İmmün sistemi hastalıklarında yardımcı tedavi olarak çok güzel sonuçlar verir. Şeker yaraları, romatizmal hastalıkların tedavisinde oldukça etkilidir.

Damar tıkanıklığı tedavisinde kullanılır, kolesterolü azaltır.

Kıkırdak kaybı,kireçlenme gibi şikayetlerin tedavisini destekler, eklem içi sıvısının artmasını sağlar.

Ozon “gençlik iksiri” olarak bilinen bir tedavi yöntemidir. Yaşlanmanın etkilerini azaltır, kişiyi daha sağlıklı ve genç görünmesini sağlar.

Beyin fonksiyonlarını çalışmasını sağlar, hafızayı güçlendirir. Depresyon gibi ruhsal sıkıntıları giderir. Kasları gevşetir, esnekliği artırır.

Ozon Tedavisi Hangi Hastalıklara Kullanılır?

Ozon tedavisinin faydalı olduğu başlıca hastalıklar şunlardır;

 • Şeker (diyabet) hastalığı
 • Bası yaraları, enfekte yaralar, şeker yarası
 • Yanık tedavisi
 • Apse tedavisi
 • Gözde maküler dejenerasyon (sarı nokta hastalığı)
 • İskemik hastalıklar
 • Ağız içinde meydana gelen kronik yaralar
 • Fibromiyalji
 • Kronik yorgunluk, halsizlik
 • Astım
 • Alerjik hastalıklar
 • Romatoid artrit, crohn gibi otoimmün hastalıklar
 • HIV, AIDS
 • Herpes zoster enfeksiyonu
 • Hipertansiyon
 • Yaşlılığa bağlı demans
 • Akciğer hastalıkları
 • Sedef, atopik dermatit
 • Böbrek yetmezliği
 • Destekleyici kanser tedavisi
 • Damar tıkanıklığı
 • Depresyon gibi ruhsal hastalıklar
 • Bağışıklık sisteminini güçlendirir
 • Gençlik iksiri olarak bilinen bu tedavi yaşlanmayı geciktirir
 • Huzursuz bacak sendromu
 • Selülit tedavisi
 • Zayıflama, detoks

Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ozon tedavisi, kişinin kendi kanının ozonlanması ve kişiye geri verilmesiyle yapılan, yardımcı tedavi yöntemidir.  Bu tedavinin birkaç farklı yöntemi vardır. Ozon tedavi yöntemleri şunlardır:

Major ozon 

Major ozon yöntemi  en yaygın kullanılan tedavi yöntemidir.  Major yöntemde kişiden 20-200 ml arası kan alınır ve  belirlenmiş dozda ozonlanır. Ardından ozonlanan kan kişiye geri verilir.  Bu metot sayesinde bağışıklık sistemi, güçlendirilir, metabolizmanın sağlıklı çalışması sağlanır. Özellikle dolaşım bozukluğu kaynaklı hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Minör otohemoterapi

Minör yöntem ile major yöntem aynı mantığa dayanan tekniklerdir. Kişiden alınan kan ozonlanarak kişiye geri verilir. Ancak alınan kan miktarı farklıdır, kişiden 2 ila 5 cc arası kan alınır ve ozonlanır.

Torbalama yöntemi

Ozon torbalama yönteminde, ozon gazı kapalı sistemde, özel plastik torbalar kullanılarak yapılan tedavi yöntemidir.  Tedavi öncesi işlem uygulanacak bölge nemlendirilir. Özellikle şeker yaraları gibi iyileşmeyen yaralar, yanık tedavisi, cilt lezyonları, huzursuz bacak sendromu, nöropatik ağrılar, dolaşım bozuklukları, zayıflama, selülit  gibi hastalıklarda torbalama yöntemi tercih edilir.

Vücut boşluklarına uygulanan ozon

Kanser, diyabet gibi bazı hastalıklarda damar yolu açılamayabilir. Bu gibi hastalık durumlarında vajina veya anüs yoluyla ozon tedavisi uygulanır.  Rektal-makat, vajinal ve kulak boşluğu vücut boşluklarına ozon uygulanan bölgelerdir.

Eklem ve kas içine uygulanan ozon

Uygun bir iğne yardımıyla gerekli dozda ozonun kas ve eklem içine uygulama işlemidir.  Çoğunlukla kas ve iskelet sistemi hastalıklarında tercih edilir. Eklem ve kas ağrısı şikayetlerinde kullanılır.

Ozon Tedavisi Kimlere Yapılır?

Ozon tedavisi yan etkisi yok denecek kadar az olan bir tedavi yöntemidir. Ancak bazı durumlarda bu tedavi uygulanmaz. Ozon tedavisi önerilmeyen kişiler şunlardır:

 • Glukoz 6 fosfat dehidrogenaz enzim eksikliği olanlar
 • hemofili hastaları
 • Ozona alerjisi olanlar
 • Lösemi hastaları
 • Yeni kalp krizi geçirenler
 • Hamileler
 • Kardiyovasküler hastalığı olanlar
 • Hipertiroidi olanlar

Bunların dışında olan kişilere doktor gözetiminde ozon tedavisi yapılabilir.

Ozon Tedavisi Kaç Günde Etki Eder?

Ozon tedavisi birçok hastalıkta yardımcı tedavi olarak kullanılır.  Ozon terapinin etkisini göstermesi kişiden kişiye değişen bir durumdur.  Kişinin genel sağlık durumu, şikayet olan bölge, şikayetinin derecesi tedavinin etki süresini değiştirir.

Ozon Tedavisi Kaç Seans Uygulanır?

Tedavinin seans sayısı hastalığın türüne  ve hastalığın durumuna göre değişir.  Kişinin yaşı, genel sağlık durumu, kilosu, varsa kullandığı ilaçlar ozon seans sayısını belirlemede etkilidir. Bel fıtığı gibi bazı hastalıklarda seans sayısı artabilir.

Ozon Tedavisi Fiyatı

Ozon tedavisi ücreti kişinin muayenesi sonucu belirlenir. Tedavi fiyatını kişinin şikayeti, uygulama yapılacak bölge gibi durumlar belirler.

“Ozon tedavisini devlet karşılıyor mu?”

Bu soru merak edilen noktalar arasında yer alır. 

Ozon tedavisini devlet karşılamaz. 

Erkan Celik
Erkan Celik
04:24 27 Aug 22
Mustafa ERSAYAN hocam elinize emeğinize sağlık işinizin uzmanı olduğu gibi personel seçimindede gereğini yaptığınızı yerinizde gördük çalışma arkadaşlarınızada sizede çok teşekkür ediyoruz
ilyas Karaca
ilyas Karaca
09:59 14 Aug 22
Güleryüzlü, sıcakkanlı, ilgilenme ve sonuç odaklı olma mükemmel, bilgisi en üst düzeyde, tertemiz bir ortam, harika bir klinik. Israrla tavsiye ediyorum ama çok ısrar ediyorum.
Nurcan Şamlı
Nurcan Şamlı
10:17 09 Jul 22
Oğlum 3aylikken sünnet ettirdim banada teyzem önerdi ve aşırı memnun kaldım oğlum çok zor bı süreci çok kolay bı şekilde atlattı elinize emeğinize sağlık cok teşekkür ederim
Melisa Dilan ÇAĞLAYANGİL
Melisa Dilan ÇAĞLAYANGİL
07:41 09 Jul 22
4 ay once oglum sunnet oldu Mustafa hocamdan Allah razi olsun ilgisi alakası çok güzel ne zaman saat kacta yazarsam yazayım endiselerimden beni kurtardi yardimci oldu kesinlikle tavsiye ederim.
HABİBE GÜLTEKİN
HABİBE GÜLTEKİN
03:57 09 Jul 22
Küçükten büyüğe herkesin kalbine dokunabilen işinin ehli mükemmel bir doktor.İlginiz emeğiniz bilginiz takdire layık hocam. Herkese tavsiye ediyorum
vedat sari
vedat sari
02:27 09 Jul 22
Sayın Mustafa ERSAYAN hocam ve çalışma arkadaşları; "önce insan" mantığı ile mükemmel bir sağlık hizmeti sunuyorlar. Aldığım her hizmet sonrası kendimde çok güzel değişimler gözlemliyorum. Herkese tavsiye ederim.
Kadir Çalgun
Kadir Çalgun
20:51 08 Jul 22
Mustafa hocam; sünnet başta olmak üzere hacamat sülük tedavisi ve vücut takviye ilaçlarının uygulandığı güler yüzlü personeli ve samimi steril bir ortamla sizlere şifa dağıtmaya bekliyor ben 2 yıldır hacamat ve takviye ilaçlardan yaptırıyorum ve çok memnunum şiddetle tavsiye ederim...
Oktay Durmaz
Oktay Durmaz
19:56 18 Apr 22
Mustafa hocama hacamat yaptırdım gerçekten işinde uzman Allah razı olsun hocamdan , Önce Allah sonra hocam sayesinde hacamattan şifamı buldum inşallah
bıcırık kardeşler
bıcırık kardeşler
19:13 18 Apr 22
Her yönüyle mükemmel bi Doktorumuz.Allah Razı Olsun.Oğlumun yaşının büyük olmasına rağmen sünnetinde hiç bir sıkıntı problem yaşamadık.İyi ki Mustafa Hocamızla karşılaştık.Herkese tavsiye ederim.Beş yıldız değil 10yıldızı hakediyor Hocamız ve çalışanları
Ahmet Erdogan
Ahmet Erdogan
17:48 18 Apr 22
Kaliteli ve güvenilir sağlıklı hizmetin adresi işinde uzman birisi kolay gelsin Mustafa hocam Allah'a emanet olun Rabbim yar ve yardımcınız olsun inşallah.
mehmet enes şimşek
mehmet enes şimşek
17:30 18 Apr 22
Güler yüzlü işinde uzman, tecrübeli, bilgisini rahatlıkla karşısındaki insana aktarabilen, cana yakın profesyonel bir insan. Kliniği çok hijyen ve nezih. Mustafa beyi iyi ki tanımışım tanımayanlara dost tavsiyesidir
Melike Yaman
Melike Yaman
16:47 18 Apr 22
Bebeğimin sünneti için Mustafa Bey'i tercih etmiştik. Kesinlikle her ailenin şüphe etmeden tercih etmesi gereken bir doktor. İlgi alaka herşey çok iyi pişman olmazsınız 👏👏👏
Tüm Değerlendirmeleri Oku
js_loader
4 6 Oylar
Derecelendirme
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Adnan

hoca samimi ve açıklayıcı bir yaklaşıma sahip, şu an ozon tedavisi alıyorum, hiç bir yan etkisi olmadı, yavaş yavaş etkilerini görüyorum..

Melikgazi, Kayseri

Telefon

Telefon

(0552) 833 53 53

Online Randevu

Online Randevu

Randevu Oluştur

1
0
Düşüncelerinizi seversiniz, lütfen yorum yapınx