Plexr Uygulaması

Plazma, maddenin dördüncü hali olarak tanımlanır ve birçok sağlık sorununun tedavisinde kullanılır.  

Plexr, gaz  halinde bulunan azot ve su buharının yüksek enerji ile plazmaya dönüştürülerek uygulanan tedavidir. Bu tedavi “plexr” cihazı ile yapılır. Tedavinin amacı uygulandığı bölgede çevre dokulara zarar vermeden doku yenilemesi sağlamaktır. 

Tedavi CE belgeli olup  uzun yıllardır Avrupa’da sıklıkla kullanılmaktadır.

İçerik Başlıkları

Plexr Plazma Ne İşe Yarar?

Plexr uygulamasında,  ortamda bulunan azot ve su buharı yüksek enerji sayesinde plazmaya dönüştürülür. Bunun sonucu iyon bulutu meydana gelir ve cilt yüzeyini etkiler. 

Bu tedavi cildin üst katmanına uygulanır ve çevre dokularda hasar oluşturmadan, doku yenilenmesi sağlar. Plexr uygulaması; ameliyatsız göz kapağı estetiği, ben, siğil silme, siğil aldırma işine yarar.

Plexr  plazma tedavisinin uygulandığı başlıca durumlar şunlardır:

 • Göz kapağı estetiği
 • Ben tedavisi
 • Siğil tedavisi
 • Üst ve alt göz kapağı kırışıklıkları
 • Kaz ayakları
 • Kulak önü kırışıklıklar
 • Karın bölgesinde oluşan çatlaklar, kırışıklıklar
 • Yağ kistleri
 • Yara ve ya ameliyat izleri
 • Et beni tedavisi
 • Cilt lekeleri
 • Ciltte oluşan kabarık lezyonlar
 • Akne izleri ve akne tedavisi

Plexr Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği 

Göz kapağı sarkması, ilerleyen yaş ile beraber ortaya çıkan bir durumdur. 40 yaş üstü kişilerde yaygın olarak görülür.  Bazı genç yaşta olan kişilerde ise genetik faktörler yada bazı hastalıklar nedeniyle oluşabilir. Göz kapağının sarkması estetik görüntüyü bozduğu gibi, kişinin görme kalitesini ve yaşam konforunu  düşür. 

Göz kapağı sarkması tedavisinde tek seçenek cerrahi işlem değildir. Plexr uygulaması göz kapağı estetiği konusunda son yılların popüler, ameliyatsız tedavisidir. 

Ameliyatsız göz kapağı estetiği sağlayan plexr plazma uygulaması, görüş açısını genişletir, kişiye doğal bir görünüm kazandırır. 

Plexr plazma uygulaması, alt ve üst göz kapağı estetiği için kolaylıkla yapılabilir. 

Plexr uygulaması ile en sık yapılan göz kapağı estetikleri şunlardır:

 • Göz kapağı sarkması
 • Göz kapağı düşüklüğü
 • Göz kapağı gevşekliği
 • Göz kapağı üzerindeki yağ bezlerinin alınması
 • Göz çevresinde meydana gelen yaşlılık belirtilerinin giderilmesi
 • Göz çevresinde oluşan yara ve akne izlerinin yok edilmesi
 • Göz kapağındaki beyaz ve sarı lekeler yok edilir.

Plexr  ile Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız göz kapağı estetiği olarak bilinen plexr, maddenin dördüncü halini kullanan bir cihazdır. Bu cihaz havada bulunan azot ve su buharını yüksek enerji ile plazmaya dönüştürür. Bu enerji cildin en üst tabakasına etki eder ve meydana gelmiş hasarı onarır.

 Plexr   kadın  erkek tüm yaş grubu için ideal bir tedavidir. 

Uygulama öncesi işlem yapılacak bölge anestezik krem yardımıyla uyuşturulur. Ardından tecrübeli doktor tarafından işlem uygulanır. 

Plexr ile Göz Kapağı Estetiği Kaç Seans Sürer?

Ameliyatsız göz kapağı estetiği olarak bilinen bu uygulama kaz ayakları, ince çizgiler, göz etrafındaki yara ve akne izleri, göz etrafında oluşan yağ bezeleri, göz kapağı sarkması gibi birçok göz estetiği sorununda uygulanır.  Uygulama çevre dokularda bulunan kıl kökleri, yağ ve sinir dokuları ve kılcal damarlara hasar vermeden gerçekleşir.

 Plexr seans sayısı kişinin şikayetine göre belirlenir, tek seansta %80-90 başarılı sağlanır, gerekirse ilave seanslar da yapılabilir.

Plexr Uygulaması ile Ben Tedavisi

 Halk arasında ben olarak bilinen nevüs, deri üzerinde kahverengi noktalar halinde oluşan lekelerdir. Benlerin en büyük oluşma nedeni, cilde rengini veren pigmentlerin bir arada toplanmasıdır.  Doğuştan olabileceği gibi sonradan da meydana gelebilir. Ben, bazı durumlarda hastalık belirtisi de olabilir. Hastalık belirtisi olmayan, tehdit oluşturmayan benler kolaylıkla tedavi edilebilir. 

Plexr ben tedavisi, herhangi bir cerrahi kesi, dikiş veya pansumana gerek duyulmadan sadece plazma enerjisi kullanılarak yapılan ben tedavisidir. Ameliyatsız ben alma işlemi olarak da bilinir. 

Bu uygulama deri üzerindeki benleri buharlaştırarak yok eder, işlem sonrası kesi, dikiş olmaz, pansuman gerekmez.

Plexr Uygulaması ile Siğil Tedavisi

Siğil, mukoza ve deri üzerinde meydana gelen iyi huylu oluşumlardır. HPV olarak adlandırılan bir virüs siğil oluşmasına neden olur.  İyi huylu bu oluşumların insan sağlığına genelde bir zararı dokunmaz. Ancak estetik görünüm olarak kişileri rahatsız edebilir.

Plexr plazma tedavisi uygulandığı bölgede yakma yerine buharlaştırma yöntemiyle etki eder. 

Plexr siğil tedavisinde iz kalmadan hızlı iyileşme sağlanır.  Siğiller bazen tekrar oluşabilir, ancak plexr siğil uygulamasıyla tedavi edilen siğiller tekrar çıkmaz, kalıcı çözüm sunar.

Plexr Uygulaması Kaç Seans Yapılır?

Ameliyata gerek kalmadan birçok sorunu çözen bu tedavinin süresi işlem yapılan bölge, kişinin şikayetine göre değişir. Plexr uygulaması bazen 5 dakika sürebilir iken bazen yarım saat sürebilir.

Tedavinin seans sayıları doktor muayenesi sonrası, kişinin şikayetine ve işlem yapılacak bölgeye göre planlanır. 

Plexr Acıtır mı?

Plexr uygulamasında kesi, dikiş, kan olmaz. İşlem öncesi uygulama yapılacak bölgeye anestezik kremler sürülür ve uyuşma sağlanır. Bu sayede uygulama boyunca ağrı, acı hissedilmez. Kremle uyuşma tam olmayan, kreme rağmen ağrı hisseden hastalarda lokal anestezik enjeksiyonlar da yapılabilir.

Plexr Öncesi ve Sonrası

Plexr uygulaması öncesinde kan sulandırıcı ilaç kullanılması önerilmez. Bu tür ilaç kullanan kişilerin bu durumunu doktoruna danışması gerekir.

Plexr sonrası işlem yapılan bölge güneş ışınlarından korunmalıdır. UV koruyuculu fondotenler kapatıcılar kullanılabilir. İşlem yapılan bölgede kabuklanma olması beklenilen bir durumdur. Kabuklanan bölge soyulmamalı, kendiliğinden dökülmesi beklenmelidir. Plexr yapılan bölge çok kısa sürede iyileşecektir.

Dilek Kurt
Dilek Kurt
11:18 03 May 24
Dr Mustafa Ersayana ucbucuk yasindaki cocugumu sunnet ettirdik kendisinden cok memmun kaldik bilgi deneyim tecrubesi super, oyle halk arasinda soylenen yapisma falanda olmuyor konforlu bir sunnet bicimi ,klempli yontemle sifir kanama,dikissiz gorunum aciyida iki gunde unuttu oglusum. Herkese tavsiye ederim klempli yontemle Mustafa hocami tabikide👍👌🤗
Gulsum Kemerli
Gulsum Kemerli
14:34 21 Apr 24
Nad tedavisini Kayseri’de yaptırabileceğiniz diğer uygulamalarından da çok memnun kaldığım bir klinik. Teşekkürler hocam ve değerli ekibi
Sinan Uğur
Sinan Uğur
11:55 05 Apr 24
Güler yüzlü ekibiyle, ilgisi ve bilgisiyle çok memnun kaldık tavsiye ederim Sayın Mustafa hocamı.
Didem Yaşar
Didem Yaşar
13:40 02 Apr 24
Mustafa hocama çok teşekkür ediyoruz hem muayehane de hemde sonrasında çok ilgiliydi mesajlara hemen cevap verdi sağolsun sünnetimizde de hiçbir sıkıntı çekmedik çabucak iyileşti gönül rahatlığı ile Mustafa hocayı tercih edebilirsiniz.
Merve Ales
Merve Ales
09:51 30 Mar 24
Çok ilgili alakalı başarılı bir doktor klemp uygulamasi ile ağrısız acısız bı süreç geçirdik gönül rahatlığıyla her şeyi sorabilecegibiz birisi aşırı memnun kaldım hiç tereddüt etmeden gitmenizi öneririm
Hatice Aktaş Bozdağ
Hatice Aktaş Bozdağ
08:06 20 Mar 24
H.Mehmet Boyraz
H.Mehmet Boyraz
11:41 05 Mar 24
Mustafa hoca, işinin ehlidir. sağlam pratik ve kaliteli iş yapar
mihriban yanalak
mihriban yanalak
20:55 28 Feb 24
mustafa beye 7 yaşındaki oğlum için gittik oğlum doğduğundan beri alerjik bir çocuk 20 yi aşkın doktora götürdüm malesef hiç bir olumlu sonuç alamadık ta ki mustafa hocama gidene kadar kendisi bize ozon ve hacamat önerdi 6 seans ozon ve hacamat yaptı oğlum 7 yıl sonra ilk kez bu denli iyi gerek yaklaşımı gerekse yapacağı tedavileri anlatış tarzı olsun gercektnde çok memnun kaldık allah razı olsun hocam 🤲 emeğinize sağlık hersey için teşekkür ederim.
Sema Nur
Sema Nur
08:47 27 Jan 24
İyi ki size gelmişiz çok memnun kaldık ağrısız acısız atlattık elinize emeğinize sağlık hiç tereddüt etmeden Dr Mustafa Ersayan tercih edebilirsiniz
Tuğba Özbebit
Tuğba Özbebit
12:14 26 Jan 24
Tanıdığım en iyi ve en değerli hekimlerinden Mustafa bey Allah sağlıkla uzun ömür nasip etsin inşallah . gözüm kapalı her söylediğine koşulsuz güvenirim. İyi ki Mustafa bey gibi hekimlerimiz ve Cansu hanım gibi hemşireler var 🙏 Mustafa bey ve Cansu hanıma herşey için çok teşekkür ederim . İyi ki varlar 💐
Gamze Kılıç
Gamze Kılıç
20:56 19 Jan 24
Klemp uygulamalı sünnet oldu bebeğim ve Mustafa beyden çok memnun kaldık çocuğum ağrı çekmesin sizde rahat ederek bu süreci atlatmak istiyorsaniz kesinlikle MUSTAFA ERSAYAN beyi tercih etmelisiniz. Buradan tekrar teşekkür ederim işini hakkı ile yaptığı için.
KEVSER KÜBRA ŞİMŞEK
KEVSER KÜBRA ŞİMŞEK
08:32 04 Jan 24
Sünnet sürecimiz çok güzel geçti Mustafa hocamızın eline sağlık teşekkür ediyoruz
Göktürk BAYGÜL
Göktürk BAYGÜL
07:57 13 Dec 23
Teşekkürler Mustafa hocam. İYİ Kİ VARSIN
Eylul gonca.goksu
Eylul gonca.goksu
18:46 11 Dec 23
Çağrı fundagül köçer
Çağrı fundagül köçer
18:39 08 Dec 23
Acısız, sorunsuz, mutlu bir sünnetimiz oldu. Mustafa hocam çok teşekkür ediyorum.🥰
Şerife Kahraman
Şerife Kahraman
07:16 05 Dec 23
Kayseri'de güzellik ve sağlık adına gidilecek TEK YER
yasin ysn
yasin ysn
19:45 18 Nov 23
Çok değerli ve çok ilgili bir doktor tavsiye ederim herkese
Dogan Karauzum
Dogan Karauzum
09:49 09 Nov 23
İyi bir ortam ve çok iyi bir konum.Doktor çok güvenilir.
huseyin kaya
huseyin kaya
11:42 27 Oct 23
Mehmet Akif ÇAMDAL
Mehmet Akif ÇAMDAL
12:34 22 Oct 23
Çok memnun kaldık
Alaattin İlikoğlu
Alaattin İlikoğlu
14:35 10 Oct 23
Yaşar KALAY
Yaşar KALAY
19:51 03 Oct 23
Çok temiz ve hijyenik bir ortam, Mustafa bey de tam işinin ehli bir hekim.Hemşireler de çok ilgili.Hacamat için başka bir yer aramanıza gerek yok.
Merve Arslan
Merve Arslan
11:07 23 Sep 23
Dikişsiz narkorsuz sünnet yaptırmayı düşünenler bir kez daha düşünün demiyorum bir kaç kez daha düşünün..Bizim sünnetimiz çok ağrılı sancılı geçti o aparatı takarken ayrı ağrı çekiyor çıkarırken ayrı ağrı çekiyor.. burda ki güzel yorumlara aldanıp guvenerek bizde bu hataya düştük.. bebeğim 8 aylıktı sünnet olduğunda şuan 4 yaşında ve pipisinde cisini yaparken morarmalar vardı daha da fazla olmaya başladı araştırma yaptık ve ikinci işlem yapılması gerektiğini söylediler..O aparat yüzünden kesilen yerler kenarlara kaynama yapmış.. aynı sıkıntıyı yaşayanlar da olduğunu öğrendik ikinci operasyon geçirmek zorunda olduklarını keşke daha iyi araştırma yapsaydık.. çok çok iyi araştırma yapın lütfen..
Gülbeyaz Erkek
Gülbeyaz Erkek
11:52 18 Sep 23
Migren ağrılarım sayın Mustafa bey sayesinde azaldı faydasını sülük tedavisiyle gördüm ayrıyeten sırt ve bel ağrılarım için hacamat yaptırdım faydasını kat kat fazla gördüm ve bir çok ilaç tedavisinden daha fazla etkisini gördüm 🙂
Orkan Uzmay
Orkan Uzmay
12:10 15 Sep 23
Mustafa Hocam 33 yıllık hayatımda gördüğüm en iyi doktorlardan biri... Anlatmak ve sorduğunuz tüm soruları yanıtlamak için çok zaman harcıyor... Gerçekten çok iyi... Birçok kişi bu kesimle bağ kurabilir. vob kapalı
Bedriye Simitci
Bedriye Simitci
15:55 14 Sep 23
Sad
Sad
04:29 14 Sep 23
Kendim de bir hekim olarak oğlumun sünnetini değerli Mustafa Bey'e yaptırmış olmaktan çok memnun kaldım. özenli,dikkatli, hijyenik.. Teşekkürler, elinize sağlık hocam
Nigmet Bora
Nigmet Bora
14:36 30 Aug 23
Sevgili Mustafa hocama vitamın ve hacamat için gittik güler yüzleri ve ilgisi için hem kendısıne hem de Hemşire hanıma cok teşekkür ederız ,biz cok memnun ayrıldık herkese tavsıye ederız..
Nesrin Usluer
Nesrin Usluer
20:01 28 Aug 23
Mustafa hocamla onlarca tavsiye üzerine tanıştık .Sünnet üzerine bizim için Kayseri'de 1 numara kendisi .İşinin ehli .Gerek yaklaşımı ilgisi alakası ,sürecin en başından sonuna kadar bıkmadan usanmadan takibi .Gitmeyi düşünenler için kesinlikle tavsiye ederim asla pişman olmazsınız hatta bir sürü iyiki ile dönersiniz .Başarılarınız daim olsun herşey için teşekkür ederiz hocam .
Safiye nur Durna
Safiye nur Durna
19:27 28 Aug 23
Hiç acı hissetmeden ağrısız Bi şekilde geçirdi oğlumuz sünneti mükemmel bir doktor ilgisi alakası bebeklerinizi güvenle teslim edebilirsiniz 😊
Hava Atay
Hava Atay
15:01 26 Aug 23
Çok zor olacağını düşündük ama Mustafa hocamızın ilgisi elinin hafifliğiyle çok güzel geçti herkeze tavsiye ederim emeğinize sağlık hocam
Meli Beser
Meli Beser
14:20 26 Aug 23
Herşeyi ile mükemmel ilgili,alakalı bir klinik. Doktorumuzun güler yüzü ve anlayışı herşeye değerdi. Her sorunuza mutlaka cevap bulabilirsiniz. Herkese tavsiye ediyorum 👏👏👏
yavuz özgen
yavuz özgen
16:07 09 Aug 23
Hocam muhteşem bir hekim 4 yıldır gidiyorum ve her yaptığı işlem mükemmel sonuç veriyor. Ellerine sağlık hocam.
Funda Koçer
Funda Koçer
16:05 09 Aug 23
Hem paris ışıltısı hem leke tedavisi için çok kez ziyaret ettim hocamın güler yüzü işlemlerin kaliteliliği ve ikramlar muhteşem
Kübra Köse
Kübra Köse
18:42 20 Jul 23
Söylemişlerdi ama bu kadarını tahmin etmiyordum güler yüzlü işinin ehli bir doktor çok teşekkür ediyoruz 😊
cengiz millidere
cengiz millidere
12:29 01 Jul 23
Bizde oglumun sunnetini hocama yaptirdik gercekten isinin ehli 10 numara bi doktor herkese tavsiye ederim
emn sdt
emn sdt
18:46 21 Jun 23
Biz Yozgat Akdağmadeni den geldik uyutmadan lokal mini anastezi ile 15 dk sürdü Dr muz güler yüzlü ve sempatik dua ve tekbirlerle sunnet ediyor klinik çok temiz ve hijyenik fiat cok uygun bütün aile lere tavsiye ediyoruz gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz
Sinem Hamamcı
Sinem Hamamcı
11:31 15 Jun 23
İlgili alakalı eli hafif ( en önemlisi) bir doktor sayesinde sünnetimiz sıkıntısız ilerledi ve atlattık çok şükür eline emegine sağlık tercih edilecek bir doktor çok teşekkürler hocam👍🏻
Alaaddin ÖZBOLAT
Alaaddin ÖZBOLAT
22:17 28 May 23
Hacamat tedavisi için birkaç kez gittim. Güya iz kalmayacağını söylediler fakat çok belli izler kaldı.
Yasin Karacan
Yasin Karacan
20:30 30 Jan 23
Harika bir doktor güvenebileceğiniz tek adres diyebilirim bende oğlumu getirmiştim çok memnun kaldık biz herkese tavsiye ediyorum ederim emeğinize sağlık hocam
Melek Sakur
Melek Sakur
11:54 29 Jan 23
Bebeğimiz 7 aylıktı Mustafa hocamızla tanıştığımız da ,ilgisi alakası çok güzel ,sünnetimiz ağrısız ,sancısız ve hızlı iyileşme süreciyle bizi hem çok mutlu etti..sünnet sonrasında sürekli iletişimde kaldı bıkmadan bütün sorularımıza açıklayıcı cevaplar verdi. Soran herkese tereddüt etmeden tavsiyemdir...
Erkan Celik
Erkan Celik
04:24 27 Aug 22
Mustafa ERSAYAN hocam elinize emeğinize sağlık işinizin uzmanı olduğu gibi personel seçimindede gereğini yaptığınızı yerinizde gördük çalışma arkadaşlarınızada sizede çok teşekkür ediyoruz
ilyas Karaca
ilyas Karaca
09:59 14 Aug 22
Güleryüzlü, sıcakkanlı, ilgilenme ve sonuç odaklı olma mükemmel, bilgisi en üst düzeyde, tertemiz bir ortam, harika bir klinik. Israrla tavsiye ediyorum ama çok ısrar ediyorum.
Nurcan Şamlı
Nurcan Şamlı
10:17 09 Jul 22
Oğlum 3aylikken sünnet ettirdim banada teyzem önerdi ve aşırı memnun kaldım oğlum çok zor bı süreci çok kolay bı şekilde atlattı elinize emeğinize sağlık cok teşekkür ederim
Melisa Dilan ÇAĞLAYANGİL
Melisa Dilan ÇAĞLAYANGİL
07:41 09 Jul 22
4 ay once oglum sunnet oldu Mustafa hocamdan Allah razi olsun ilgisi alakası çok güzel ne zaman saat kacta yazarsam yazayım endiselerimden beni kurtardi yardimci oldu kesinlikle tavsiye ederim.
HABİBE GÜLTEKİN
HABİBE GÜLTEKİN
03:57 09 Jul 22
Küçükten büyüğe herkesin kalbine dokunabilen işinin ehli mükemmel bir doktor.İlginiz emeğiniz bilginiz takdire layık hocam. Herkese tavsiye ediyorum
vedat sari
vedat sari
02:27 09 Jul 22
Sayın Mustafa ERSAYAN hocam ve çalışma arkadaşları; "önce insan" mantığı ile mükemmel bir sağlık hizmeti sunuyorlar. Aldığım her hizmet sonrası kendimde çok güzel değişimler gözlemliyorum. Herkese tavsiye ederim.
Kadir Çalgun
Kadir Çalgun
20:51 08 Jul 22
Mustafa hocam; sünnet başta olmak üzere hacamat sülük tedavisi ve vücut takviye ilaçlarının uygulandığı güler yüzlü personeli ve samimi steril bir ortamla sizlere şifa dağıtmaya bekliyor ben 2 yıldır hacamat ve takviye ilaçlardan yaptırıyorum ve çok memnunum şiddetle tavsiye ederim...
Oktay Durmaz
Oktay Durmaz
19:56 18 Apr 22
Mustafa hocama hacamat yaptırdım gerçekten işinde uzman Allah razı olsun hocamdan , Önce Allah sonra hocam sayesinde hacamattan şifamı buldum inşallah
bıcırık kardeşler
bıcırık kardeşler
19:13 18 Apr 22
Her yönüyle mükemmel bi Doktorumuz.Allah Razı Olsun.Oğlumun yaşının büyük olmasına rağmen sünnetinde hiç bir sıkıntı problem yaşamadık.İyi ki Mustafa Hocamızla karşılaştık.Herkese tavsiye ederim.Beş yıldız değil 10yıldızı hakediyor Hocamız ve çalışanları
Ahmet Erdogan
Ahmet Erdogan
17:48 18 Apr 22
Kaliteli ve güvenilir sağlıklı hizmetin adresi işinde uzman birisi kolay gelsin Mustafa hocam Allah'a emanet olun Rabbim yar ve yardımcınız olsun inşallah.
mehmet enes şimşek
mehmet enes şimşek
17:30 18 Apr 22
Güler yüzlü işinde uzman, tecrübeli, bilgisini rahatlıkla karşısındaki insana aktarabilen, cana yakın profesyonel bir insan. Kliniği çok hijyen ve nezih. Mustafa beyi iyi ki tanımışım tanımayanlara dost tavsiyesidir
Melike Yaman
Melike Yaman
16:47 18 Apr 22
Bebeğimin sünneti için Mustafa Bey'i tercih etmiştik. Kesinlikle her ailenin şüphe etmeden tercih etmesi gereken bir doktor. İlgi alaka herşey çok iyi pişman olmazsınız 👏👏👏
Yasemin Bedel
Yasemin Bedel
09:25 28 Jan 22
Hocamın dili dualı kendisi de bir o kadar mükemmel. Oğlumu hocama sunnet ettirdik o kadar tereddutluyd ki nasıl olacak diye masada yatması 5 dk bile sürmedi. 5 günde klemp düştü ve hiç bir sıkıntı yaşamadım hersey mükemmeldi elinize emeğinize sağlık hocam iyiki sizi tercih etmisiz🍁
Tüm Değerlendirmeleri Oku
js_loader
5 1 Oy
Derecelendirme
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Melikgazi, Kayseri

Telefon

Telefon

(0552) 833 53 53

Online Randevu

Online Randevu

Randevu Oluştur

0
Düşüncelerinizi seversiniz, lütfen yorum yapınx