Hacamat Ve Sülük Hakkında Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

Hacamatın Yaş Sınırı Var mıdır Ve Hangi Durumlarda Yaptırmalıyım?

Hacamatın belirli bir zamanları olmadığı gibi, yaş sınırlaması da yoktur. Her yaştan insan hacamatı tercih edebilir. Ağrılarınıza, rahatsızlıklarınıza modern tıbbın cevap vermediği zamanlarda, alternatif tıp tedavi yöntemi olarak tercih edebilirsiniz.

Hacamat Yaptırmak Faydalı mıdır? Acı verir mi?

Hacamat, vücudun normal yolla atamadığı toksinleri, kirli kanı ve biriken vücut sıvılarını vakum yöntemi ile dışarı çeker. Kısacası deriniz oksijen alarak, kirli kan temizlenir. Peygamber efendimizin en az yılda bir kez yaptırdığı hacamatın faydaları saymakla bitmez. Hacamat sırasında çok az bir ağrı hissedersiniz. Sizleri rahatsız edecek aşırı bir ağrı hissetmeyeceğiniz gibi, hacamat bitince o ufacık acı bile kalmayacaktır.

Hacamat Kimlere Yapılmaz?

Kalp rahatsızlığı olan kişiler, hamilelere, çok yaşlılara, aşırı zayıflara hacamat önerilmez. Aynı zamanda tansiyonu düşük olanlar ve kan değerli düşük olanlarda yapılmaması önerilir. Bir yeri kanadığında kanı durmadan akanlarında hacamattan kaçınmaları gerekir.

Sülük Tedavisini Evde Kendim Uygulayabilir miyim?

Hayır! Sülük tedavisinde mutlaka alanında uzman kişiye başvurmalısınız. Ayrıca her sülük size iyi gelmez. Sülükler daha önce kullanılmamış özellikte olmalıdır. Tedavi de kullanılacak Sülük türü ise ve ‘Hirudomedicanalis’ türü olmalıdır.

Sülük Tedavisi Sonucunda Kanamanın Uzun Sürmesi Normal midir?

Şikayet edilen rahatsızlığa göre uygulanan sülük tedavi seanslarının bitiminden sonra 8 ile 12 saat arasında kanama görülmesi normaldir. Bu süreç içerisinde bol bol sıvı alımına ve yatarak dinlenmeye özen gösterilmelidir.

Sülük ve Hacamat Arasındaki Fark nedir?

Sülük ve hacamata kabataslak bakıldığında iki alternatif tıp yönteminin de kirli kanı alıyor olabildiğini görebilirsiniz. Ancak iki yönteminde kullanımı farklı olup, hacamat kılcal damar sorunlarına iyi gelirken, sülük tedavisi ise atardamar ve toplardamarlara hitap etmektedir.

Dr Mustafa ERSAYAN Kliniği
4.9
Based on 83 reviews
powered by Google
Oktay Durmaz
Oktay Durmaz
19:56 18 Apr 22
Mustafa hocama hacamat yaptırdım gerçekten işinde uzman Allah razı olsun hocamdan , Önce Allah sonra hocam sayesinde hacamattan şifamı buldum inşallah
bıcırık kardeşler
bıcırık kardeşler
19:13 18 Apr 22
Her yönüyle mükemmel bi Doktorumuz.Allah Razı Olsun.Oğlumun yaşının büyük olmasına rağmen sünnetinde hiç bir sıkıntı problem yaşamadık.İyi ki Mustafa Hocamızla karşılaştık.Herkese tavsiye ederim.Beş yıldız değil 10yıldızı hakediyor Hocamız ve çalışanları
Ahmet Erdogan
Ahmet Erdogan
17:48 18 Apr 22
Kaliteli ve güvenilir sağlıklı hizmetin adresi işinde uzman birisi kolay gelsin Mustafa hocam Allah'a emanet olun Rabbim yar ve yardımcınız olsun inşallah.
mehmet enes şimşek
mehmet enes şimşek
17:30 18 Apr 22
Güler yüzlü işinde uzman, tecrübeli, bilgisini rahatlıkla karşısındaki insana aktarabilen, cana yakın profesyonel bir insan. Kliniği çok hijyen ve nezih. Mustafa beyi iyi ki tanımışım tanımayanlara dost tavsiyesidir
Melike Yaman
Melike Yaman
16:47 18 Apr 22
Bebeğimin sünneti için Mustafa Bey'i tercih etmiştik. Kesinlikle her ailenin şüphe etmeden tercih etmesi gereken bir doktor. İlgi alaka herşey çok iyi pişman olmazsınız 👏👏👏
Tüm Değerlendirmeleri Oku
js_loader
5 1 Oy
Derecelendirme
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Dolunay

Hocam trombosit düşüklüğüm var kanım hemolizli hacamat veya sülük tedavisi yaptırabilirmiyim?sebebi belli olmayan vücut ağrılarım var halsizlik yorgunluk yaşıyorum sigara tüketiyorum kanımı temizlemenin başka yolu varmıdır

Mustafa Ersayan

Merhabalar, geçmiş olsun.
Varsa tahlillerle değerlendirmakte fayda var. Trombosit, INR değerleri vs… Hacamat/Sülük olmazsa Ozon tedavisi yapılabilir. Size en yakın Hacamat/Ozon tedavisi uygulanan bir klinikle görüşmenizi öneririm.

Melikgazi, Kayseri

Telefon

Telefon

(0531) 661 62 31

Online Randevu

Online Randevu

Randevu Oluştur

2
0
Düşüncelerinizi seversiniz, lütfen yorum yapınx